Septembra mēnesis Zīļukos

06.10.2022

Septembra mēnesis Zīļuku grupā iesākās ar kopīgu kārtības un drošības noteikumu izstrādāšanu, pierakstīšanu un ilustrēšanu.

Tēvu diena tika aizvadīta lielā rosībā, gatavojot pārsteiguma dāvaniņas un kopā ar vecākiem piedaloties dažādās kustību aktivitātēs.

Permakultūras dobē Zīļuki novāca savu izaudzēto kartupeļu ražu. Nolasītos kartupeļus nākošajā dienā cepa ugunskurā. Zēni mazgāja kartupeļus un tina follijā, bet meitenes gatavoja tēju no vasarā pašu salasītajiem liepziediem.

Dabā meklējām dažādas krāsas, dabas veltes, grupējām tās pēc krāsas, formas, lieluma, pielietojuma.

Šajā mēnesī aktualizējām arī eko tēmu “Mežš”. Kopā ar bērniem izveidojām domu karti: ko es zinu par mežu? ko es gribētu uzzināt par mežu? Tika izveidoti arī ”Labas uzvedības noteikumi mežā”.

Sagaidot Miķeļdienu, rīkojām ”Ābolu ballīti”. Ābeļdārzā tika lasīti āboli, salīdzināti pēc krāsas, formas, lieluma, ar nazi dalīti 4 daļās, pētīta ābola uzbūve, spiesta ābolu sula. Pēc taustes vajadzēja atpazīt un nosaukt, vai tas ir ābols vai bumbiņa. Dziedājām dziesmas, gājām rotaļās un klājām svētku galdu. No āboliem arī tika izlikta jumīša zīme.