Āra izglītības diena 2022

19.05.2022

Šodien, 19.maijā, mēs atzīmējam Āra izglītības dienu!

Grupām tika sagatavoti 2 uzdevumi –  taustes pieturas atjaunošana un  no dabas materiāliem bija jāizveido ciparus, ģeometriskās figūras, sava vārda pirmais burts vai kāds vārds.

Par laimi laikapstākļi mūs lutināja un mācību process tiešām varēja notikt ārā.

Taustes pieturā, kurā saimnieko Tauša grupas sadalīja laukumus un nu par tiem atbildēs līdz pienāks auksts laiks un taku klās sniegs!

Bet to, kādēļ izvēlēti tieši šādi materiāli paskaidros grupas –

Bitītes: Mēs izvēlējāmies 2 laukumus un tos piepildījām ar skaidām un akmeņiem. Uzreiz pieņēmām lēmumu, ka izmantosim to, kas jau ir pieejams un veikalam lepni iesim garām! Skaidas mums sagādāja Beatrises vectēvs, jo strādā galdniecībā. Norunājām, ka drīzumā dosimies ciemos, jo aplūkojot galdniecības bildes bērniem radās interese! Savukārt akmeņus mēs salasījām iestādes teritorijā pastaigas laikā.

Kastanīši: Tauša pieturu izvēlējāmies aizpildīt ar dabai draudzīgiem materiāliem – priežu mizas mulča un pudeļu korķi, kuri nav plastmasas. Sadarbībā ar vecākiem tika sagādāti korķi, mulču devāmies iegādāties uz veikalu. Bērni ar interesi darbojās un 1 laukumiņu sadalījām 3 daļās – nu mums par 2 sajūtu laukiem vairāk! Ņemiet par labu kolēģi! 🙂

Saulītes: Izvēlējāmies egļu čiekurus un smiltis. Šos materiālus 1. vecumposma bērni atpazīst un zina, kur tos meklēt, tāpēc devāmies pastaigā uz mežu pēc čiekuriem. Vērojām zaros čiekuru pumpurus, bet no zemes pacēlām un ielikām kastē gatavos čiekurus. Smiltis ņēmām no smilšu kaudzes, kas iestādei tika atvesta, lai papildinātu smilšu kastes, bērni ņēma pilnu sauju un bēra kastītē.

Zaķīši un Pumpuriņi: Šobrīd esam apvienotā grupa, tādēļ arī darbojāmies kopā! Izvēlējāmies sūnas, jo  gribējām laukumiņā ienest košumu, tāpat arī sajūtu kontrastu ar čiekuriem no iepriekšējā lauka.

Zīļuki:  Mēs aizpildījām 2 laukumus – ar granti un priežu čiekuriem. Izmantojām grants kaudzi, kas atvesta, lai ziemā to izmantotu ceļu kaisīšanai.  Bērni bija priecīgi, jo drīkstēja izmantot lielo ķerru, tāpat Tauša pieturā tagad ir mazie akmeņi, ko audzēkņi ļoti vēlējās. Priežu čiekurus izmantojām, lai parādītu atšķirību starp egļu un priežu čiekuriem.

Lācīši: Lai arī mūsu grupas nosaukums ir ”Lācīši” mēs izmantojām viltīgās lapsas gājienu – izvēlējāmies zāli, jo ar laiku tā kļūs par sienu un ejot pa šo laukumu būs citas sajūtas.  Dabai draudzīgi un arī pēdām patiks!

Aicinām ikvienu apmeklēt mūsu iestādes Jušu taku un nekautrēties ar basam kājām izstaigāt šo pieturu.

Mēs ļoti ceram, ka aiz sevis atstāsiet tīru un sakoptu vidi, taču ja pamanāt, ka kaut kas nav kārtībā – droši par to informējiet iestādes darbiniekus!

Vienmēr priecājamies saņemt ziņu soc.tīklos instagram vai facebook ! 🙂

 

 

Kārtībai jābūt – mazie eksperti no ”Lācīšu” grupas veic pārbaudi!