Pārtikas diena 2022

17.10.2022

Iestādē Pārtikas dienu atzīmējām 14.oktobrī.

Organizatori, Zaķīšu grupa, pārējām grupām bija sagatavojusi uzdevumus.

Kā mums veicās?

Apvienotās grupas ”Lācīši” un ”Pumpuriņi’’ izvēlētā pārtikas grupa – piena produkti. Bērnus oktobrī apciemoja gotiņa Zuze. Zuze visu dienu pavadīja kopā ar bērniem un rotaļnodarbībās palīdzēja bērniem uzzināt par pienu un produktiem no tā. 14.oktobrī Zuze ieradās kopā ar saimnieci, kura atnesa grozu ar piena produktiem – jogurti, dažādi sieri, biezpiens un kūkas. Bērni ar prieku metās baudīt cienastu. Zuze bija tik laipna un uzaicināja ciemos pie sevis, tādēļ pastaigas laikā grupas apmeklēja govis pļavā.

Paldies vietējai iedzīvotājai Veldzei un vecākiem par atbalstu!

Arī ”Saulītes’’ izvēlējās piena produktu grupu. Bērniem bija iespēja aplūkot un aptaustīt govs ragus. Veica arī dažādus eksperimentus ar pienu, lai tā dzeršanu padarītu interesantāku.

”Bitītes’’ pārrunāja, kas ir garšīgs un veselīgs ēdiens. Grupas bērniem ļoti garšo dažādi augļi un ogas. Apvienojot patīkamo ar lietderīgo, ‘’Bitītes’’ no plastilīna pagatavoja iemīļotos dārzeņus un augļus. Tāpat secinājām, ka veselīgi ir ēst dažādas putras. Izveidojām veselīgo uztura šķīvi! Ēdīsim veselīgi un neslimosim.

”Zaķīši’’ – ņemot vēra, ka šobrīd atgriezenisko saiti ieguvām tikai no 5 ģimenēm, tad par aptaujas rezultātiem informēsim vēlāk. Grupā veidojām rotaļnodarbības par augļiem. Garšas kārpiņām bija pārbaudījums! Pārrunājām, kuri produkti ir veselīgi un vitamīniem bagāti!

”Kastanīši’’ grupa veidoja uzskates materiālu par to, lai samazinātos pārtikas atkritumi. Rosināja izvērtēt porcijas lielumu – labāk mazāk un divreiz, nevis uzlikt vienu lielu porciju un pāri palikušo izmest miskastē. Tāpat pētīja, ko darīt, ja tomēr nav sanācis izvēlēties pareizo porcijas lielumu – atlikumu var atdot dzīvniekiem (protams, jāņem vērā vai dzīvnieki to drīkst ēst) , grupa nolēma doties ciemos pie cūkām.

“Zīļuku” grupas bērni devās ekskursijā uz virtuvi, noskaidroja:

Kas ir pārtika?

Kā plānot iepirkumus un kā tos uzglabāt.

Kā ēst atbildīgi un mazināt pārtikas atkritumus, kā tos kompostēt un kā izmantot pārtikas pārpalikumus.

Izgatavoja uzskatāmas norādes, kuras veicina pārtikas atkritumu mazināšanu.

 

 

Kopā mums izdosies samazināt pārtikas atkritumus!