Kastanīšu grupas septembris…

29.09.2023

Siltā un saulainā rudens dienā Kastanīši devās pārgājienā pretī rudenim – kopā ar vecākiem uz Āraišu dzirnavām. Ceļotājus ceļš veda gar Āraišu ezeru līdz ezerpilij, kur varēja aplūkot senās drupas un unikālo ezerpili. Āraišu dzirnavās saimniece laipni sagaidīja savus viesus, cienājot ar miežu biezputru un rupjmaizes zupu ar putukrējumu. Bērniem bija iespēja arī pašiem uzcept savu mīļmaizīti un iepazīties arī ar dzirnavām.

Atgriežoties iestādē, grupā ciemojās vēsturniece un gide Dārta, lai noskaidrotu, ko bērni ir redzējuši un uzzinājuši par Āraišu ezerpili, kā arī iepazīstināja ar dažādiem sadzīves priekšmetiem, rotām un rotaļlietām, ko lietoja mūsu senči.

Bet septembri noslēdzot, mazie Kastanīši novāca ražu savā dārzeņu dobē, lai pēc tam lustīgi nosvinētu rudens saulgriežus – Miķeļus!

Kastanīšu grupas kolektīvs 29.09.2023.