Janvāra sākumā vecākajā grupā ‘’Zīļuki” izskanēja aicinājums palīdzēt!

04.03.2016

Janvāra sākumā vecākajā grupā ‘’Zīļuki” izskanēja aicinājums palīdzēt!
Ziemas bargumā, sala aukstumā nespējami putniem pašiem atrast barību. Putnu mazās sirdis lūdz bērnu palīdzību. Ik dienu ievietojam kādu sātīgu barību putnu barotavā.
Putniņiem garšo: saulespuķu sēklas, graudiņi, dažādi sēklu maisījumi, speķis, zemes rieksti un cita barība. Būsim ļoti pateicīgi par Jūsu gādību bargajā ziemā!
Putniņi.
Sadarbībā ar vecākiem rosinājām bērniem izprast nepieciešamību palīdzēt putniem ziemā. Sniedzot zināšanas par putnu dažādajām barotavām, daudzveidīgo barības klāstu. Sekmēt atbildības sajūtu ik dienas piebarot putnus, izprast to, ka putnus jābaro līdz pēdējam sniegam, jārūpējas, lai barotava ir ērti pieejama. Uzraudzīt, lai barība nav apsnigusi. Rosināt bērniem vērot, iepazīt un atpazīt putnus. Visbiežākie viesi barotavā – lielās zīlītes, viena zilzīlīte, zvirbuļi, dzenis un nerātnā žagata. Gardākā barība-saulespuķu sēklas, speķis, maisījuma tauku bumbas, prosa. Paldies vecākiem par dažādo putnu barības sagādi, par atbalstu radīt bērnu interesi, velmi, rūpes, neatlaidību un emocionālu līdzpārdzīvojumu, palīdzot putniem ziemā.
Audzinātāja Gunita.